001 drone

Abstrahując od profesjonalnych użytkowników dronów, dla przeciętnego konsumenta, liczy się przede wszystkim jego funkcjonalność, łatwość obsługi czy mobilność. Dla przykładu, GoPro Karma czy DJI Mavic Pro pokazują kierunek w którym w przyszłości będą podążały tego typu urządzenia.

Andrew Kim, główny projektant pracujący w Tesla Motors, postanowił przedstawić światu swoją wizję drona, zgodnie z kierunkiem obranym przez wcześniej wspomnianych. 001 drone jest on mobilny, banalnie łatwy w montażu a kamerę podobnie jak to miało miejsce w przypadku GoPro Karma, można używać samodzielnie. Jednak to co wyróżnia jego projekt to świetny i niespotykany do tej pory w tej branży wygląd. Choć jest to chyba jedna z najmniej istotnych cech tego typu urządzenia to wierzę, że znajdą się tacy, którzy wydali by każde pieniądze by go posiadać.

Zejdźmy jednak na ziemię, jako posiadacz białego Phantoma wiem, że drony lubią się roztrzaskiwać o zmienię, haczyć o gałęzie, a potem jeszcze trzeba czyścić je z krwi, potu i łez dziesiątek owadów rozszarpanych przez śmigła. Czy faktycznie świetny dizajn coś w tej kwestii zmieni? 😛