Język
 
Love Logo | Adidas i problem z fontem na World Cup
18012
post-template-default,single,single-post,postid-18012,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Adidas i problem z fontem na World Cup

Oficjalny, mundialowy krój pisma przeznaczony na koszulki dla graczy, jest krytykowany w ostatnich dniach z powodu swojej nieczytelności. Zaprojektowany dla Adidasa, inspirowany cyrlicą i propagandową grafiką sowiecką font, z powodu swojej kanciastości sprawia, że niektóre z liter pomylić można z innymi. Para liter ‘A’ i ‘R’,  ‘D’ i ‘O’ czy ‘X’ i ‘K’ z dużej odległości może okazać się trudna do rozróżnienia i tym samym do poprawnego odczytania.

Regulacje FIFA mówią jasno, że krój liter używany we wszystkich strojach, musi być czytelny i dający odróżnić od siebie poszczególnych graczy, przedstawicieli drużyn, kibiców czy pracowników mediów. Font Adidasa na tym polu nie za bardzo jest w stanie się obronić, na co wskazywali użytkownicy Twittera w ciągu ostatniego tygodnia.