Basier

Basier to nowy rewelacyjnie wyglądający font wydany przez Atipo Foundry, który mnie oczarował. Tak się składa, że osobiście nie przepadam za „fikuśnymi” fontami, które wyglądają oryginalnie, bo z doświadczenia wiem, że szybko powszednieją (np. Museo, pamięta to ktoś jeszcze?)

Basier został wydany w dwóch wersjach: Circle i Square i każda z nich zawiera aż osiem wersji wagowych. To wszystko oczywiście ze znakami diakrytycznymi większości języków oraz znakami specjalnymi i alternatywnymi wersjami niektórych liter.

Wersja Regular jest dostępna do pobrania za darmo a pozostałe wersje można przed zakupem przetestować na stronie wydawcy. Krój można zakupić w opcji Pay what you want którego najniższa możliwa cena za 16 wersji wynosi tylko 15 euro.

Jeśli więc podoba Ci się San Francisco (którego nie można nabyć) lub uwielbiasz Helveticę, ale czujesz lekki nią przesyt, ten krój jest stworzony dla Ciebie.

DOWNLOAD

 

P.S. Basier tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłem nabyć jego licencję. To co widzicie dookoła to właśnie Basier Square.