Darmowe fonty ColorTube i Colus

Głodni nowych krojów? Zobaczcie nowe, zupełnie różne i darmowe fonty of Fontfabric.

ColorTube to kolorowy font autorstwa Ivana Filipova w modnej stylistyce Overlay. Jest on poniekąd rozwinięciem lub ewolucją jego wcześniejszego kroju Multicolore. ColorTube to obecnie niestety podstawowy zestaw znaków, ale autor już planuje dodanie kolejnych, także diakrytycznych symboli dla pozostałych języków. Jeśli chcecie śledzić jego poczynania, to tutaj jest link do jego strony – neogrey.com

Aby Colortube rozświetlił się poprawnie tak jak w wizualizacji, wymaga do tego pakietu Adobe CC 2018. Bez tego nie poszalejecie.

Download

 

Drugi zaprezentowany font to Colus. To font dla wszystkich tych, którzy setki razy obiecywali sobie, że nigdy więcej nie sięgną po ITC Symbol lub Trajana i znajdą im w końcu zastępstwo 😛 Projektant Stan Partalev podczas jego tworzenia, inspirował się starymi tekstami rzeźbionymi w drewnie i kamieniu. Jeśli szukacie czegoś do klasycznych nagłówków lub logo, ten font nada się idealnie a subtelne detale jakie odnajdziecie w niektórych literach, na pewno ucieszą Wasze oczy.

Download