Nowe logo polskiej Policji

Oto i jest, nowe logo polskiej Policji, którego autorami są katowiccy graficy Agata Korzeńska i Paweł Krzywda z bytomskiej pracowni Idee. Wygrali oni konkurs, który niedawno organizowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przy współudziale Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej i Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Logo nawiązuje swoją formą do ośmioramiennej gwiazdy, którą do tej pory oglądaliśmy na policyjnej odznace. Stosowana do tej pory identyfikacja wizualna raz, że nie była spójna to dodatkowo jak na dzisiejsze czasy była stosunkowo archaiczna. O jednym logo nie było mowy a liczne modyfikacje policyjnej odznaki wprowadzały zament i chaos. Nowe logo jest proste i łatwe do zrealizowania w dowolnym rozmiarze. Przez swoje nawiązanie do wspomnianej odznaki, wydaje się być zrozumiałe dla odbiorców i łatwo rozpoznawalne.

Wybrane w konkursie logo i napis pojawią na budynkach komend i komisariatów w całym kraju. To tylko jeden z elementów zakrojonego na szeroką skalę programu redesignu polskiej Policji. Do 2015 roku jednolitym normom mają być poddane nie tylko oznaczenia, ale również same budynki posterunków.

Za zaprojektowanie nowej identyfikacji wizualnej policji zwycięska pracownia otrzyma 20 tys. zł.